Slovensko 5 min čítania

Vinczeová prehovorila o odchode zo Slovenska. Po odchode z televízii zvažuje Česko. „Ja tu už nie som rada!“

Autor článku

Vladimír Novák

Zobraziť všetky články autora

◉ Adela Vinczeová vysvetľuje, prečo sa po rokoch rozhodla odísť z televízie Markíza
◉ Moderátorka hovorí o tlakoch v spravodajstve a situácii okolo svojho manžela
◉ Opisuje aj skúsenosť, keď jej v STVR stopli rozhovor s Viktorom Vinczem
◉ Novú šancu našla v Česku, kde moderuje reláciu na televízii Prima

Adela Vinczeová otvorene o odchode zo Slovenska a novom začiatku

Adela Vinczeová patrila dlhé roky medzi najvýraznejšie tváre slovenskej televíznej scény. Diváci si ju spájajú najmä s televíziou Markíza, kde pôsobila viac ako dve desaťročia a moderovala množstvo úspešných projektov. Nedávno však prišiel moment, ktorý mnohých prekvapil – moderátorka sa rozhodla ukončiť spoluprácu a presunúť sa pracov­ne do Českej republiky.

V Prahe dnes stojí pred novou výzvou. Na obrazovkách televízie Prima moderuje vlastnú reláciu a priznáva, že vstup do českého mediálneho prostredia vníma s veľkým rešpektom.

Mohlo by vás zaujímať
VIDEO: ŠIALENÁ JAZDA PODOZRIVÝCH POLIAKOV Z ÚTOKU NA BANKOMAT, POLÍCIA ICH OBVINILA

„Mám veľký rešpekt. Moderovala som u vás dvakrát Český lev a bola som vtedy extrémne vystresovaná. Mať v publiku osobnosti ako pán Jiří Bartoška alebo pani Aňa Geislerová, to je iná káva,“ spomína moderátorka.

Podľa nej je české publikum v niektorých smeroch odlišné od slovenského. Sama vníma rozdiel najmä v štýle televíznej zábavy a celkovej atmosfére.

Čoho sa počas nasledujúcich dní obávate viac?

„Áno, český divák je možno v niektorých ohľadoch konzervatívnejší a intelektuálnejší. Vaše StarDance je veľmi noblesné a elegantné, zatiaľ čo náš Let’s Dance je viac šou a nespútaná energia,“ vysvetľuje.

Perex však naznačuje, že za jej odchodom nestála len pracovná zmena. Čo sa teda v skutočnosti stalo?

Článok pokračuje po kliknutí
Otvorte pokračovanie článku

Súvisiace články