Šok v Tatrách! Turista Marek ostal ako obarený. Suma za parkovanie ho totálne dorazila: Radšej choďte do…
◉ Parkovanie v Demänovskej doline rozčúlilo turistu Mareka, ktorý upozornil na poplatok 20 eur.
◉ Svoju skúsenosť opísal v skupine Turista na sociálnej sieti a pridal aj fotografiu účtenky.
◉ Na jeho príspevok reagovali ďalší ľudia, ktorí kritizovali ceny a porovnávali ich so zahraničím.
◉ Ozval sa aj český návštevník, ktorý pripomenul vlastné skúsenosti s parkovaním vo Vysokých Tatrách.
Parkovanie v Demänovskej doline sa stalo témou, ktorá rozprúdila diskusiu medzi turistami na sociálnej sieti. Jeden z návštevníkov totiž opísal nepríjemné prekvapenie, ktoré ho čakalo po príchode do známej lokality v Nízkych Tatrách. Namiesto pokojného výletu ho zarazila suma, ktorú mal zaplatiť za odstavenie auta. Na problém upozornil verejne a jeho odkaz okamžite vyvolal sériu reakcií.
V komentároch sa pridali ďalší ľudia, ktorí písali o podobných skúsenostiach aj o tom, že takéto ceny môžu turistov odradiť. Demänovská dolina pritom patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta na Slovensku a počas voľných dní do nej smerujú stovky návštevníkov. Práve preto sú náklady spojené s výletom pre mnohých citlivou témou. Z obyčajného upozornenia sa tak rýchlo stala širšia debata o tom, kam smeruje domáci cestovný ruch. Ako na 20-eurové parkovné reagovali ďalší turisti?
Parkovanie v Demänovskej doline zaskočilo turistu
Slnečné dni a voľno lákajú ľudí do hôr, dolín aj známych turistických centier. Popri plánovaní trasy, výbavy či programu však čoraz častejšie prichádza na rad aj ďalšia otázka – koľko bude stáť samotný príchod na miesto. Práve to sa stalo témou príspevku, ktorý sa objavil v skupine Turista na sociálnej sieti.
[anketa id=23798]
Čoho sa počas nasledujúcich dní obávate viac?
Jeho autorom bol Marek, ktorý sa vybral do Demänovskej doliny, jednej z najznámejších lokalít v Nízkych Tatrách. Miesto je dlhodobo obľúbené medzi turistami, lyžiarmi aj návštevníkmi, ktorí sem prichádzajú za prírodou, výhľadmi či známymi jaskyňami. O to väčšie bolo jeho rozčarovanie po príchode, keď zistil, akú sumu má zaplatiť za parkovanie.
Vo svojom statuse napísal: „Pozor! V Demänovskej Doline sa už platí za parkovné 20 eur. Choré, už nevedia, čo pýtať. Radšej choďte cestovať, na turistiku a lyžovať do zahraničia, vyjde vás to lepšie, aj si lepšie polyžujete. Krásny deň všetkým,“ upozornil ostatných. K príspevku podľa opisu priložil aj fotografiu účtenky.






