Raši o slovenskom zdravotníctve: Je špičkové a na európskej úrovni
◉ Slovenské zdravotníctvo bolo hlavnou témou konferencie Zdravé nemocnice – silné zdravotníctvo, ktorú vo štvrtok otvoril minister Kamil Šaško v bratislavskom hoteli Bôrik.
◉ Na podujatí vystúpili prezident Peter Pellegrini, predseda parlamentu Richard Raši aj premiér Robert Fico, ktorí vyzvali na širšiu dohodu v sektore.
◉ Šaško avizoval opatrenia zamerané na ozdravenie nemocníc, zmenu motivácií v systéme a dlhodobú udržateľnosť zdravotníckych zariadení.
◉ Prezident upozornil na problém diskontinuity po сменách vlád a zdôraznil, že zdravotníctvo si vyžaduje kontinuitu aj zhodu naprieč politickým spektrom.
Myslíte si, že situácia na Kryme sa bude v najbližších mesiacoch ďalej zhoršovať?
Slovenské zdravotníctvo sa vo štvrtok dostalo do centra pozornosti na konferencii Zdravé nemocnice – silné zdravotníctvo v bratislavskom hoteli Bôrik. Podujatie otvoril minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD), ktorý hovoril o potrebe systémových zmien aj ozdravenia nemocníc. Na konferencii sa zišli zástupcovia sektora aj traja najvyšší ústavní činitelia. Prezident Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD) a premiér Robert Fico (Smer-SD) vyzvali na širšiu diskusiu o budúcnosti rezortu. Podľa Šaška je už samotná účasť dôkazom, že zdravotníctvo nie je okrajová téma, ale otázka celospoločenského záujmu.
Minister zároveň naznačil, že rezort sa chce oprieť aj o zistenia auditu a konkrétne opatrenia následne vyhodnocovať. Prezident vo svojom príhovore kládol dôraz na kontinuitu a schopnosť nachádzať zhodu aj medzi koalíciou a opozíciou. Prítomnosť predsedu vlády aj predsedu parlamentu podľa neho vyslala signál, že debata o zdravotníctve môže byť konštruktívnejšia než v minulosti. Podujatie tak otvorilo tému, či sa tentoraz podarí nájsť dohodu, ktorá presiahne jedno volebné obdobie?






